TECHNOLOGIA

litera z led

 

       Budowa litery przestrzennej może opierać się na różnych systemach wykorzystujących różne techniki konstruowania znaku. Wykonujemy litery przestrzenne  z frontem z plexi jak również i z licem z vinylu czyli napinanym . Są to głównie duże konstrukcje.

       Najczęściej wykonujemy litery przestrzenne  oparte na  aluminiowych profilach  polskiego producenta  firmy 3D System. W tej technologi licem litery jest przeważnie plexi (pmma) jak również poliweglan lity (PC).  Kolor frontu litery uzyskujemy stosoujac plexi barwioną w masie jak również oklejajając  plexi w kolorze białym kolorowymi foliami translucentnymi. Tyłem w tej technologii jest materiał PVC gr 10mm  w kolorze białym.  Tak zbudowane litery są montowane bezpośrednio na elewacjach budynków  jak również na stalowych  konstrukcjiach,  jedynym problemem jest maksymalna wysokość-szerokość  pojedynczej litery nie wieksza niż 2 metry.  Zbudowane w tej technice litery oprócz systematycznego mycia nie wymagają żadnej innej konserwacji.  Jest to obecnie najszybsza i najtansza profesionalna budowa liter przestrzennych dająca produkt o wysokiej jakości i estetyce i na wiele lat.

       Kolejną dość częśto stsowaną techniką jest budowa liter z naciąganym licem z regóły są to dość duże konstrukcjie. W tej technologi  główną cześcią konstrukcji takiej litery są spawane  profile aluminiowe obite blachą aluminiową zabezpieczone antykorozyjnie poprzez malowanie proszkowe. Jak mozna zauważyć wykorzystanie spawania wiąże się z docinaniem profili, gieciem  blachy a co za tym idzie dużo większą pracochłonnością , co znaczaco przekłada się na wzrost kosztów budowy takiej litery. Na front liter stosuje się takniny vinylowe, które napina się za pomocą specjalnych zapinek lub wykorzystuje się do naciągu sprężyny.  Tą technologię również stjosuje się do budowy kasetonów reklamowch o dużych gabarytach, nawet do 100m bez łaczenia vinylu na froncie.

       Jest jeszcze kilka technologi budowy liter ale jak np.  profile "alkamet", ALS lecz z uwagi na małą u nas popularność są przez nas rzadko stosowane.

       Do wszytkich tych systemów najlepszym podświetleniem są energooszczędne systemy ledowe, dające nieprzerwaną pracę przez wiele lat.

 

1. BUDOWA LITERY w najpopularniejszym systemie firmy 3D System

opis wykonania

 

2. PRZYKŁADY MONTAŻU I KONSTRUKCJI

         Poniższa ilustracja pokazuje najczęstrzy sposób montażu liter do murowanej elewacji , bez użycia dodatkowych konstrukcji wsporczych. Najważniejszym jest aby litery zdystansować  od muru za pomocą dystansowych podkładek celem wentylacji podłoża za literami. Bardzo częsty błąd firm montujacych tego typu reklamy powoduje zagrzybienie części elewacji za literami w szczególnosci nowoczesnych elewacji opartych na dociepleniach, gdzie litera często jest dociskana do elewacji przez kotwy.

4

 

       Poniższa ilustracja pokazuje sposób montażu liter do murowanej elewacji , z użyciem dodatkowych belek wsporczych. Konstrukcja wsporcza w tym przypadku jest widoczna , co szczególnie przy małych wielkosciach liter  może psuć efekt końcowy  napisu  .  Ważne jest też aby konstrukcję zdystansować  od muru za pomocą dystansowych podkładek celem uniknięcia zacieków na elewacji poprzez nagromadzenie się kurzu i pyłów.

2

 

         Poniższa ilustracja pokazuje sposób montażu liter do konstrukcji nośnej posadowionej na dachu budynku. Konstrukcja jej charakterystyka wykonania przeznaczonea jest do liter dużych ciężkich powyżej 1m wysokości litery, z regóły z przeznaczeniem pod litery z naciaganym licem vinylowym.

9

 1.1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        Poniższa ilustracja pokazuje sposób montażu liter do konstrukcji nośnej służącej do posadowienia na dachu budynku. Konstrukcja jej charakterystyka wykonania przeznaczona jest do liter lekkich i małych do wysokości 1m .

2.1

2.2

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Poniższa ilustracja pokazuje sposób montażu liter do konstrukcji nośnej służącej do posadowienia na dachu budynku. Konstrukcja jej charakterystyka wykonania przeznaczona jest do liter lekkich i małych do wysokości 1,5m . Konstrukcja tego typu jest stosowana w miejscach widocznych, gdzie jest potrzeba zminimalizowania wielkości  konstrukcji.

3.1

 3.2

 

 

 

 

 

 

       

 

 

 

        Poniższa ilustracja pokazuje sposób montażu liter do konstrukcji nośnej służącej do posadowienia na dachach  budynków , balkonach itp.  Konstrukcja jej charakterystyka wykonania przeznaczona jest do liter zarówno małych jak i dużych liter. Przy tego typu konstrukcji kazdą literę można położyć  do tyłu aż do pozycji leżącej, w celu np konserwacji lub naprawy litery.  Konstrukcja tego typu jest stosowana w miejscach widocznych, gdzie jest potrzeba zminimalizowania wielkości  konstrukcji jak też ukrycia  konstrukcji pomiędzy literami do maksimum.

4.1

4.2

Copyright © 2016 3dletters.pl